Az összesen 11,1 milliárd forintos, Nagykanizsával együtt 13 települést érintő fejlesztés avatásán Rogán Antal az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának elnöke is jelen volt, s arról szólt, hogy a magyar települések soha ennyi forrást nem kaptak és nem tudtak felhasználni, mint ebben a ciklusban.
Cseresnyés Péter polgármester, országgyűlési képviselő arról beszélt, hogy a nagykanizsai szennyvízberuházáson felül a térségben milyen további jelentős fejlesztések valósultak meg.
Tóth Nándor, a Nagykanizsai Regionális Szennyvíztársulás elnöke elmondta: a négy ütemre bontott, 11,1 milliárd forintos beruházás három eleme már elkészült, a negyedik – a nagykanizsai szennyvíztisztító rekonstrukciója – próbaüzeménél tart, amely júliusra fejeződik be.
A teljes költség 72 százaléka származott európai uniós támogatásból, 12 százaléka magyar állami forrásból, a fennmaradó rész pedig a 13 település és az ott élők önrésze. Ez mintegy 1,7 milliárd forintot tett ki eredetileg, de ehhez egymilliárdot nyertek a települések az önerőalapból.
Kele Sándor Zsolt, a kivitelezői konzorcium képviselője, a SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a munkálatok keretében Nagykanizsa három városrészében, illetve 12 településen összesen 40 kilométernyi új csatornahálózatot építettek ki, elkészült öt új átemelő és öt régebbit is felújítottak.